شما اینجا هستید
اخبار » تخفیف ۵۰ تا ۶۵ درصدی در صدور پروانه ساختمانی

شهردار مراغه گفت: املاکی که در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارند در صورت نوسازی و بهسازی شامل ۵۰ تا ۶۵ درصد تخفیف در صدور پروانه‌های ساختمانی مسکونی می‌گردند.

مهندس محمد مقتومی افزود: به منظور حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری صدور پروانه ساختمانی مسکونی در مناطق بافت های فرسوده در حد تراکم مجاز طرح های توسعه شهری رایگان بوده و از زیر بنای مازاد بر آن از ضوابط ۵۰ درصد عوارض وصول خواهد شد.

🔹 وی گفت: در صورت ادغام دو پلاک در بافت فرسوده مصوب شهر مراغه به یکدیگر و درخواست صدور پروانه ساختمانی تخریب و نوسازی برای آنها، با رعایت ضوابط شهرسازی تسهیلات تشویقی پروانه ساختمانی آنها ۵۵ درصد و در صورت ادغام سه پلاک در بافت فرسوده به یکدیگر تسهیلات تشویقی پروانه ساختمانی آنها ۶٠ درصد و در صورت ادغام چهار قطعه و یا بیشتر از آن تسهیلات تشویقی پروانه ساختمانی آنها ۶۵ درصد منظور خواهد شد.

🔹وی افزود: تسهیلات فوق برای پلاک هایی که مساحت آنها زیر ۲۰۰ متر مربع باشد را شامل میشود.

🔹 شهردار مراغه اظهار داشت: در خصوص سیاست‌ها و ضوابط تشویقی کالبدی متضمن نوسازی محله‌ای در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری آخرین مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ملاک عمل خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |