شما اینجا هستید
اخبار » بهسازی و مرمت مزار شهدای مراغه آغاز شد

 بهسازی و مرمت مزار شهدای مراغه با همکاری شهرداری، سپاه و گروه های جهادی آغاز شد تا محیط برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ساماندهی شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، سرپرست شهرداری مراغه گفت: اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی برای بهسازی و مرمت مزار شهدای مراغه از سوی شهرداری تامین شده است و این پروژه در کمترین زمان ممکن به پایان می رسد.
دکتر شهرام مروتی بیان کرد: حدود ۵۰ درصد از سنگ‌ مزارهای شهدا به مرمت نیاز دارد و کفپوش مزار نیز بر اثر نمک‌پاشی در سال‌های گذشته از بین رفته است؛ بر همین اساس این قطعه با بیش از چهار هزار مترمربع مساحت بهسازی و مرمت می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین علاوه بر بهسازی و مرمت، جایگاهی در داخل مزار شهدا احداث می‌شود تا آیین‌های غبارروبی و یادواره‌های شهدا به جای محوطه ورودی گلشن زهرا(س) در داخل مزار و در جوار مزار شهدا برگزار شود.
سرپرست شهرداری مراغه با تاکید بر اینکه رسیدگی به مزار مطهر شهدا دغدغه مجموعه مدیریت شهری است، بیان کرد: تکریم شهدا به عنوان قهرمانان ملی کشور اسلامی ایران ضروری است و شهرداری مراغه در نظر دارد مزار مطهر شهدا را با بهسازی محیط و ایجاد امکانات رفاهی و خدماتی به یکی از اصلی‌ترین مراکز برگزاری آیین‌های فرهنگی و مذهبی شهر تبدیل کند.
به گفته دکتر مروتی باید تمهیدات لازم برای حضور نسل جوان در مزار مطهر شهدا بیش از پیش فراهم شود زیرا راه و رسم شهدا بهترین چراغ راه نسل جوان است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |