شما اینجا هستید
اخبار » کاشت ۱۶۵ هزار بوته گل تابستانی در مراغه آغاز شد

سرپرست شهرداری مراغه گفت: کاشت ۱۶۵ هزار بوته انواع گل تابستانی در میادین، پارک‌ها، بوستان‌ها و بلوارهای شهر از سوی فضای سبز شهرداری آغاز شد.

به گزارش روابط‌عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، دکتر شهرام مروتی با اعلام این خبر اظهار داشت: گل‌های کاشته شده از نوع جعفری، آهار، کوکب، گازانیا، استئوسپرموم، میمونی، تاج خروس، اختر، لاله عباسی و غیره بوده که در گلخانه شهرداری تولید شده‌اند.
وی بیان کرد: برای خرید بذر این گل‌های تابستانه ۱۳۰ میلیون تومان هزینه شده است.
وی به کاشت انواع نهال در میادین و معابر شهر مراغه هم اشاره کرد و افزود: از ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ تا به امروز یکهزار و ۴۵۵ اصله نهال از جمله چنار، کاج تهران، زبان گنجشک، زیتون تلخ، سرو نقره‌ای، بیدمجنون، آلبالو و غیره در سطح شهر کاشته شده است.
سرپرست‌ شهرداری مراغه ادامه داد: کاشت بیش از ۴۰۰ اصله نهال تا پایان امسال از سوی فصای سبز شهرداری در راستای توسعه فضای سبز درون شهری و همچنین بهبود و توجه به موضوع محیط زیست پیش‌بینی می‌شود.
دکتر مروتی اضافه کرد: کاشت انواع گل و درخت با هدف زیباسازی چهره شهری، جان بخشیدن به پارک‌ها و میادین سطح شهر و ایجاد و گسترش فضای زیبای شهری برای شهروندان و مسافران انجام می‌گیرد.
وی اعلام کرد: امسال ۳۳ میلیارد تومان اعتبار برای حفظ و نگهداری، تولید و توسعه فضای سبز شهرداری مراغه در نظر گرفته شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |